W sobotę 8 października odbył się Powiatowy Turniej Przedszkolaków o Puchar Starosty Tczewskiego, zorganizowany przez Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie. W zawodach wzięły udział drużyny z przedszkoli powiatu tczewskiego, w tym 15 dzieci z naszego przedszkola . Celem turnieju było propagowanie wśród dzieci aktywnego spędzania czasu wolnego. Przedszkolaki rywalizowały ze sobą w 9 konkurencjach sportowych. Zawodnicy wykazały się niezwykłym duchem walki i odwagą. Z radością podchodzimy do każdego, kolejnego zadania gdzie liczyła się szybkość i zwinność uczestnika. Drużyny pokonywały tory przeszkód, skoki przez płotki, slalom z piłką , bieg z balonem , czworakowanie na czas i wiele innych konkurencji , które wymagały skupienia , szybkości i precyzji. Ogromnym wsparcie dla naszych zawodników byli kibice- rodzice, którzy cały czas dopingowali swoje pociechy. Na trubunach powiewały transparenty, słychać było gwizdki, oklaski, okrzyki i radosne wiwatowanie. Kilka punktów dla swoich podopiecznych mogły też zdobyć wychowawcy grup, w specjalnie przygotowanych dla nich konkurencjach. Wszyscy walczyli z wielkim zapałem, nasza drużyna reprezentująca przedszkola gminy Gniew zdobyła drugie miejsce. Zawodnicy odebrali Puchar, pamiątkowe dyplomy i medale. Czekały też na nich słodkie niespodzianki. Nasza drużyna bawiła się świetnie , dzieci cieszyły się ze zwycięstwa . Ideą turnieju była przede wszystkim dobra zabawa, radość i uśmiech każdego uczestnika.