W pierwszym tygodniu października w grupie Jeżyki  „królowały” owoce i warzywa, co związane było z omawianą tematyką „Idzie jesień… przez ogród i sad”. Głównym celem prowadzonych zajęć i zabaw było uświadomienie dzieciom, że warzywa i owoce są niezbędne dla zdrowia jako źródło cennych witamin. Naszą owocowo – warzywną  przygodę rozpoczęliśmy od zorganizowania ekspozycji warzyw i owoców w kąciku przyrody. Dzieci oglądały je, rozpoznawały, nazywały, segregowały i przeliczały. Miały okazję porównać ich kształt, kolor, wielkość, zapach i smak. Dzieliły owoce rosnące na krzewach, drzewach owocowych lub nisko nad ziemią.  Podczas prezentacji multimedialnej zobaczyły również na jakich drzewach rosną owoce egzotyczne takie  jak: ananas, banan, pomarańcza czy kiwi. Rozmawialiśmy o walorach odżywczych owoców i warzyw, dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Dowiedzieliśmy się jakie przetwory można wykonać z warzyw i owoców, aby cieszyć się nimi przez cały rok.  W środę wybraliśmy się na pobliski stragan owocowo – warzywny, aby sprawdzić  czy dzieci znają znajdujące się tam warzywa i owoce. Uwieńczeniem całego tygodnia był obiecany koktajl owocowy, na który dzieci z niecierpliwością czekały i z wielką przyjemnością zamieniły się w małych „kucharzy”. Ubrane w fartuszki i czapki kucharskie z przejęciem zabrały się do pracy.  Radziły sobie doskonale! Wrzucały maliny i truskawki do blendera i obserwowały, co powstanie po dodaniu do nich mleka i kefiru. Wszystkie z ochotą popróbowały  malinowo – truskawkowego deseru. Był przepyszny  i wszystkim smakował wyśmienicie!