Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia. Tak też było w naszym przedszkolu,  już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój . Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.  Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęli bal. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań by wystrój każdej „ sali balowej” wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami, zwycięzcy byli nagradzani cukierkami, balonikami oraz innymi ciekawymi nagrodami. W trakcie zabawy mieliśmy również okazję do skosztowania słodkich poczęstunków. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w  dzieci i naszej pamięci. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.