Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, 4 lutego przybył do przedszkola zaproszony gość, funkcjonariusz Policji st. sierż. Anna Kowalska- Nowak. Przedszkolacy utrwalili sobie zasady poruszania się po drodze oraz sposoby obrony przed atakiem groźnego psa. Pani policjantka szczególnie skupiła się na omówieniu z przedszkolakami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegała przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegała przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Udzieliła wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Dzieci usłyszały przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Pani policjantka przypomniała także o tym by nie zbliżać się do nieznajomych osób. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.