Jest już tradycją, że w Przedszkolu w Gniewie nie zapomina się o swoich mamusiach i co roku dzieci przygotowują spotkania z okazji Dnia Mamy. Tak było i w tym roku. W dniach 17-21 maja przedszkolaki z wszystkich grup zaprosiły swoje mamusie do przedszkola, aby złożyć im serdeczne życzenia i zaprezentować montaż słowno-muzyczny. Mali artyści dali z siebie wszystko. Pełni zaangażowania recytowali wiersze i śpiewali piosenki o mamie, wyrażając w ten sposób uczucia przywiązania, miłości, szacunku, a także wdzięczność za trud wychowania. Na twarzach dumnych mam dało się zauważyć uśmiech, a czasem nawet łzy wzruszenia. W trakcie przedstawienia  gromkimi oklaskami dziękowali przedszkolakom za udany występ. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły swoim mamom  prezenty i laurki. Następnie po części oficjalnej, każda grupa przygotowała słodki poczęstunek. Na koniec dzieci zaśpiewały wszystkim mamom „Sto lat”.