„ Dzisiaj wielka jest rocznica

– jedenasty listopada!…

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

hołd wdzięczności Polska składa!

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych, tradycji i kultury.

Dzień Niepodległości obchodzony w przedszkolu, we wtorek 10 listopada był bardzo  szczególnym dniem i mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Patriotów”. Wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w uroczyste i odświętne stroje galowe, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach ojczystych, wykonane we wszystkich grupach wiekowych. W każdej grupie odbyły się zajęcia dotyczące Święta Niepodległości. Dzieci wiedzą już co oznacza trudne słowo „niepodległość” i jak długo Polacy musieli o nią walczyć, znają polskie symbole narodowe, śpiewają hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”  i są dumni z tego, że są małymi Polkami i Polakami.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się kochać swoją Ojczyznę oraz kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.