Dnia 15 września 2016 korzystając z pięknej pogody Skrzaty z oddziału w Nicponia wybrały się na przejażdżkę konną po okolicy na którą zaprosił je tatuś Antosi. Wagonetką dzieci jechały po raz pierwszy. Przejeżdżając przez las obserwowały i nazywały drzewa rosnące oraz słuchały śpiewu ptaków. Konie Surma i Goliat poruszały się spokojnym kłusem i zerkały jednym okiem na swoich uśmiechniętych i zadowolonych pasażerów. Następnie na dzieci czekała już niespodzianka . Był to piknik na łące. Podczas pikniku Skrzaty miały okazję obejrzeć zwierzęta z wiejskiego podwórka: króliki, kury, kaczki. Z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o zwierzętach. Na koniec Antosia zaprosiła koleżanki i kolegów na swój plac zabaw. Sprawiło to dzieciom wiele radości. Uśmiechnięte i zadowolone , pełne wrażeń wróciły do przedszkola. Następnego dnia pytały ,, czy dzisiaj też pojedziemy na wycieczkę ? ”
W podziękowaniu za dzień pełen niespodzianek Skrzaty podarowały Panu Jakubowi Grybek własnoręcznie zrobioną laurkę.