,,Bajka wędruje po świecie
dzisiaj do nas zawitała.
Drogie dzieci dobrze wiecie,
że Was bajka pokochała.”

5 listopada radośnie obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu każdy z nas przyszedł do przedszkola ze swoją ulubioną bajką. Na przedszkolaków czekała niespodzianka, były to panie przebrane za różne postacie bajkowe, co wywołało radość i uśmiech naszych wychowanków. W tym dniu przedszkolaków z grupy Słoneczek odwiedził również burmistrz-tatuś Kalinki, który przeczytał dzieciom bajeczkę- za co został odznaczony medalem ,,Super Znawcy Bajek” oraz pięknie zaprezentował się na zdjęciu z miłym bajkowymi postaciami. Było również ,,minikino” i popcorn, a także każdy mógł pozować do zdjęcia jako Kot w butach lub Elza. Podczas zajęć wykonywaliśmy zadania związane z bajkami, rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy postacie, rekwizyty i tytuły bajek oraz kolorowaliśmy wybranych bohaterów.
Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy, rozwijania zainteresowań czytelniczych i sprawił on dzieciom wiele radości.