Przedszkolaki także mają swoje święto, ustanowione przez Sejm , jest to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Co więcej, powstała również piosenka na ich cześć, czyli hymn przedszkolaków.

W naszym przedszkolu w piątek 18 września obchodziliśmy to wyjątkowe święto, trochę inaczej niż w latach ubiegłych. Starałyśmy się jednak aby dzieci były równie szczęśliwe i zadowolone. Nie było przemarszu ulicami miasta z kolorowymi balonami ale panie w poszczególnych grupach przygotowały wiele ciekawych atrakcji.

Śmiech i głośny doping świadczyły o wspaniałej zabawie. Sprawiło to dzieciom wiele radości, a przecież o to chodzi – pamiętajmy, że to właśnie Ich święto! Tego dnia żadnemu przedszkolakowi nie może zniknąć uśmiech z twarzy. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Życzymy wszystkim przedszkolakom dużo zdrowia, radości i uśmiechu każdego dnia, samych sukcesów oraz wspaniałej zabawy, a każdy dzień spędzony z nami niech stanie się niezapomnianą przygodą!