09.06.2017 r. funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krynicy Morskiej odwiedzili dzieci z naszego przedszkola. Dzieci miały okazję zapoznać się z trudną i odpowiedzialną pracą funkcjonariuszy Straży Granicznej. Goście przedstawili dzieciom zadania którymi się zajmują, pokazali sprzęt, który używają w trakcie pełnienia służby.
Druga część spotkania dotyczyła prezentacji sprzętu, w który wyposażony jest każdy funkcjonariusz Straży Granicznej: kamizelki odblaskowe, kajdanki, kaski ochronne wykorzystywane podczas specjalnych akcji, kamizelki taktyczne. Przedszkolaki miały także możliwość sprawdzenia jak dział noktowizor.
Przeprowadzili także pogadankę na temat bezpiecznych wakacyjnych wyjazdów w kraju i za granicą. Odbyła się także lekcja pokazowa, która miała dzieciom w sposób jak najbardziej wiarygodny przedstawić co się dzieje z ludźmi, którzy próbują przekroczyć nielegalnie granice Polski. Na zakończenie spotkania każde dziecko mogło usiąść w wozie lub na quadzie Straży Granicznej.
Dzieci uszczęśliwione nowym doświadczeniem dziękują za chwile spędzone w towarzystwie gości, wręczając podziękowania oraz laurki przygotowane specjalnie na tę okazję.