W piątek 26 października w naszym przedszkolu odbył się dzień z Gangiem Słodziaków. Każdy tego dnia przyniósł do przedszkola swoje Słodziaki, które towarzyszyły nam cały dzień. Słodziaki- Pluszaki brały udział w różnych zajęciach dydaktycznych, zabawach czy ćwiczeniach. Słodziaki przeliczały z nami, pomagały za pomocą symboli zapisać liczbę, uczyły kodowania, określania, porównywania wartości liczby.  Ćwiczyły z nami na zajęciach gimnastycznych poprawiając naszą postawę i kondycję. Wspólnie z Nami odpoczywały na poobiedniej bajeczce, czy tańczyły przy muzyce, z chustą Klanza. Dzieci słuchały piosenki Słodziaków. Ponadto wykonywały prace plastyczne, a także słuchały przygód Słodziaków z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa R Piątkowskiej. Był to bardzo radosny i aktywny dzień, pełen uśmiechu na twarzach naszych milusińskich.