W naszym przedszkolu jest już tradycją uczestniczenie w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. W tym roku była to XVIII edycja tej akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Akcja trwała od 27.11.2017r. do 02.01.2018r. Celem jej jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

W akcję zaangażowały się dzieci i ich rodziny a także pracownicy przedszkola  przynosząc  skarbonki, z których aż wysypywał się grosiki. W tym roku zebraliśmy 332,11 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym za okazane serce.