„Jak co roku o tej porze, święta do nas się zbliżają.
Z tej okazji przedszkolaki przedstawienie dla Was mają”

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami, to najbardziej rodzinne i ciepłe święta, pozwalające poczuć serdeczność i miłość wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity.

W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. W dniach 12 – 15 grudnia dzieciaczki ze wszystkich grup przedszkolnych zaprezentowały bożonarodzeniowe przedstawienia swoim kochanym rodzicom. Piękna sceneria wprowadziła zgromadzonych w świąteczny nastrój. Każde przedstawienie zostało docenione przez wspaniałą publiczność gromkimi brawami. Barwne stroje Maryi i Józefa, pastuszków, aniołków, gwiazdeczek, kwiatuszków, zwierzątek, króli i innych bajkowych postaci uświetniły  te niezwykłe występy. Śpiew kolęd rozbrzmiewał w każdym zakątku naszego przedszkola. Życzenia, które dzieci przekazały swoim rodzicom płynęły z ich malutkiego serduszka .

Życzymy wszystkim zdrowych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Oby każdy z nas, mały czy duży przygotował swoje serce na narodziny małego Jezuska. Wesołych Świąt!