Okazuje się, że jesień króluje nie tylko w sadach czy ogrodach. W naszym przedszkolu można ją znaleźć w kącikach przyrody poszczególnych grup. Tegoroczna Nasza Złota Polska Jesień dała nam wiele darów. Wraz z rozpoczęciem jesieni, w każdej z grupie trwały działania zmierzające do zaaranżowania ciekawego, bogatego w dary jesieni kącika przyrody. Nasze przedszkolaki podczas jesiennych spacerów z rodzicami oraz spacerów i wycieczek organizowanych w przedszkolu zbierają żołędzie, kasztany, jarzębinę, kolorowe liście, szyszki, a także nasiona klonu i z wielką radością przynoszą je do przedszkola. W kącikach przyrody, we wszystkich  grupach można spotkać także wspaniałe okazy warzyw i owoców. W przedszkolu oglądamy kto co zebrał, porównujemy, przeliczamy, a następnie segregujemy i układamy w kąciku przyrody.  Podkreślić należy, iż kąciki przyrody w przedszkolu dają dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą i są nieustannym źródłem doświadczania, odczuwania i przeżywania. Oczywiście lepiej podglądać jesień na zewnątrz, ale miło jest jednak śpiewać o niej, gdy mamy ją w zasięgu wzroku !!!