– Kto ty jesteś?  Polak mały.
– Jaki znak twój? Orzeł biały.
– Gdzie ty mieszkasz? Między swemi.
– W jakim kraju? W polskiej ziemi.
– Czym ta ziemia? Mą ojczyzną.
– Czym zdobyta? Krwią i blizną.
– Czy ją kochasz? Kocham szczerze.
– A w co wierzysz? W Polskę wierzę.

W dniach od 5 do 8 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy Rodziców  z wszystkich grup przedszkolnych na zajęciach otwartych. W związku z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę  nasze zajęcia były poświęcone  tematyce patriotycznej. Dzieci zaprezentowały wiersze i pieśni patriotyczne,  zostały zapoznane z symbolami narodowymi. W odpowiedniej postawie odśpiewały Hymn Państwowy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały ciekawostek o naszym kraju. Uczestniczyły w ,,podróży” po Polsce przy piosence : Jesteśmy Polką i Polakiem” . Angażowały się w masażyki relaksacyjne z udziałem rodziców. Wskazywały na mapie stolicę Polski , najdłuższą rzekę w Polsce. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały Kotyliony. Wszystkie podejmowane przez nauczycieli działania miały na celu wychowywanie naszych przedszkolaków na małych patriotów poprzez budzenie świadomości i przynależności narodowej, dostrzeganie piękna i wartości polskiej tradycji i kultury oraz rozwijanie zainteresowań pięknem i bogactwem kraju w tym szczególnym roku 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wszystkim aktywnym uczestnikom dopisywał dobry humor  i towarzyszył uśmiech na twarzy.