W przedszkolu odbyły się zajęcia dla przedszkolaków, których celem było wprowadzenie w naukę kodowania. Nauka kodowania uczy logicznego myślenia, znajomości podstawowych pojęć matematycznych oraz zdolności koncentracji. Kodowanie nie różni się zasadniczo od budowania z klocków. Z powodzeniem uczyliśmy się tej sztuki, układając na macie kolorowe kubeczki. Zabawy wykorzystujące kolorowe plastikowe kubeczki stanowiły dla przedszkolaków nieograniczone źródło radości i kreatywności. Dzieci mogły się bawić kubeczkami samodzielnie albo w grupach. Mogły układać je na płaszczyźnie lub według wzoru (kodu) zaproponowanego przez nauczycielkę, albo realizować własne pomysły. Mogły z kubeczków tworzyć sekwencje rytmicznie powtarzających się kolorów albo wznosić konstrukcję.