Dnia 17 października dzieci z grup „Biedronki” i „Motylki” wybrały się na wycieczkę do kina Helios w Tczewie „Kino dla Juniora” na film pt. „O czym szumi las”.  Po przyjeździe na miejsce dzieci wzięły udział w warsztatach dotyczących: odgłosów zwierząt, owoców leśnych oraz pozostawianych przez ludzi śmieci w lesie, były one bardzo ciekawe i pouczające. Za sprawą magii kina przenieśliśmy się do bardzo kolorowego i tętniącego życiem lasu Hucky Bucky. Zwierzolas to dom dla wielu małych stworzeń: myszy, wiewiórek, ptaków. Na pierwszy rzut oka to bardzo przyjemne i bezpieczne miejsce, gdzie zwierzęta żyją w swoich ładniutkich domkach, pieką ciasta, zbierają zapasy na zimę i odwiedzają się nawzajem. Nie daliśmy się jednak zwieść pozorom – jak w każdej społeczności, tak i tutaj są tacy, którzy pracują i tacy, którzy chcą korzystać z cudzej pracy. Są też drapieżniki, które zjadają mniejsze zwierzęta i te słabsze, które usiłują przetrwać. Bo przecież wszyscy muszą jeść! Zwierzęta szybko się orientują, że las byłby bardzo przyjemnym miejscem do życia, gdyby „duży pomagał małemu, mały dużemu, a nie tak jak tu – każdy chce zjeść każdego”. Z tą odkrywczą myślą dwie małe myszy – szukają sprzymierzeńca, w osobie silnego Taty Misia, dla wspaniałej idei przyjaźni między wszystkimi mieszkańcami lasu. Opowiadanie miało na celu ukazanie przyjaznej postawy wobec drugiej osoby nawet, jeśli jest mniejsza i słabsza. Wszystkie dzieci powróciły do przedszkola z uśmiechami na twarzach.