W ramach realizacji zajęć o tematyce: „Od ziarenka do bochenka” dzieci  z wszystkich grup udały się na wycieczkę do Piekarni „U Karola” w  Gniewie . Podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi ciasteczkami.  Dziękujemy właścicielom i pracownikom, dzięki którym możliwa była realizacja wycieczki do piekarni.

Przedszkolaki degustowały różne rodzaje chleba, bułek czy ciasteczek. Samodzielnie wykonywały pracę z masy solnej.  Inauguracją całego zajęcia był własnoręczny wypiek chleba w przedszkolu. Starannie połączyliśmy wszystkie składniki i z niecierpliwością czekaliśmy cztery godziny, by móc skosztować własnego wypieku. Świeży, chrupiący chleb z masłem smakował wszystkim tak bardzo, że dzieci prosiły o dokładki.