Dnia 20 IX 2016 roku dzieci z Przedszkola w Gniewie po raz kolejny wspólnie z wychowawcami świętowały OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Podobnie jak w latach ubiegłych postaraliśmy się aby ten dzień był dla naszych wychowanków wyjątkowy. Budynek i korytarze przedszkola zostały pięknie udekorowane a Hymn Przedszkolaka słychać było z każdej sali. Był to dzień, świąteczny, pełen niespodzianek. Od samego rana organizowane były zabawy integracyjne oraz konkursy z nagrodami, takie jak: „ Taniec z balonem”, „Gorąca piłeczka”, „Kto złapie balon”. Dzieci bawiły się z chustą animacyjną Klanza, tańczyły przy muzyce, rozwiązywały rebusy i zagadki. O godzinie 10.00 dzieci z grup: Pszczółek, Misiów, Biedronek, Słoneczek, Motylków, Zajączków, Żabek i Jeżyków z kolorowymi balonikami „Dnia Przedszkolaka” przemaszerowały ulicami miasta śpiewając dumnie nasz hymn. Całej uroczystości towarzyszyły Tygrysek i Biedronka idące na czele orszaku. Po powrocie na przedszkolny plac zabaw wszyscy wspólnie odśpiewali „Hymn Przedszkolaka”, dzieciom wykonano pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku w postaci waty cukrowej dla każdego dziecka, oraz prezentów do domu: baloników i emblematów Dnia Przedszkolaka. W naszej placówce Dzień Przedszkolaka dostarczył kolejnej okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
Życzymy wszystkim przedszkolakom, aby każdy dzień w przedszkolu był wyjątkowy i niezapomniany.