W dniu 21 marca jak co roku w naszym Przedszkolu uroczyście pożegnaliśmy zimę i z entuzjazmem powitaliśmy upragnioną wiosnę. Wszystkie obecne w tym dniu przedszkolaki przeszły ulicami naszego miasta wraz z opiekunami w kolorowym, rozśpiewanym i głośnym korowodzie. Na czele nieśliśmy tradycyjną słomianą kukłę Marzanny. Przemarsz przedszkolaków wśród mieszkańców miasta wzbudził duże zainteresowanie. Nasz wesoły pochód sprawił, że wszyscy napotykani przez nas przechodnie radośnie się uśmiechali. Przed Urzędem Miasta Burmistrz Maciej Czarnecki wraz z Zastępcą Joanną Kamińską i Kierownikiem Referatu Społecznego Joanną Jaskólską powitali orszak Przedszkolaków włączając się w obchody Dnia Wiosny, częstowali wszystkie dzieci słodkościami, przy wspaniałych dźwiękach sygnałów granych na trąbce. Po powrocie na placu przedszkola dzieci miały jeszcze okazję wspólnie śpiewać piosenki i rozwiązywać zagadki wiosenne. Został odczytany list pożegnalny i zima została uśpiona do następnego roku.