11  września do naszego przedszkola zawitali nasi wspaniali aktorzy Teatru „Klapa”  – Koperek i Kminek. Jak zawsze tak i teraz przygotowali dla przedszkolaków  piękną inscenizację z elementami teatru lalkowego. Aktorzy zaprosili naszych małych widzów na teatrzyk pt. „Pinokio”. Jest to historia chłopczyka, który został wystrugany z pieńka przez Stolarza Gepetta. Dzięki czarom drewniany pajacyk ożywa. Jednak nie umie odwdzięczyć się swojemu tacie – nie zawsze jest grzeczny. Gdy kłamie, jego nos rośnie. Drewniany Pajacyk zdaje sobie sprawę ze swoich błędów i nie chce smucić Gepetta. Jednak chęć przeżycia nowej przygody zawsze bierze górę nad rozsądkiem. Pinokio występujący w spektaklu to klasyczna marionetka. Dzieci miały okazję obejrzeć na scenie Pinokia -marionetkę, lalki „pyskówki” oraz „żywych aktorów”. Przedstawienie wywołało u dzieci uśmiech i zaciekawienie . Po powrocie do sal  przedszkolaki dzieliły się swoimi wrażeniami.