Dnia 02.10.2018 r. w naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie z Policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Tczewie. Zaproszeni goście st. sierz. Anna Kowalska- Nowak oraz  asp. szt. Dariusz Nędza rozpoczęli spotkanie od przedstawienia dziesięciu zasad bezpiecznego poruszania się w drodze do przedszkola. Wielu z wychowanków przedszkola pochwaliło się  gościom znakomitą wiedzą na temat bezpiecznego poruszania się na drodze i znajomością numerów alarmowych. Ponadto, przedstawiciele Policji przestrzegli dzieci przed osobami nieznajomymi i zapoznali je ze sposobami pozwalającymi na uniknięcie sytuacji groźnych oraz niebezpiecznych. Pokazali pozycję którą należy przyjąć podczas ataku groźnego psa. Uświadomili także dzieciom iż podczas jazdy samochodem należy zapinać pasy i  zachować spokój.

Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały opowieści, porad i wskazówek Policjantów. W podziękowaniu za spędzony wspólnie czas, dzieci podarowały naszym gościom własnoręcznie wykonane laurki  oraz obiecały, że zawsze będą pamiętać o prawidłowym zachowaniu w niebezpiecznej sytuacji.