Grupa „Jeżyków” zaczęła swoje  przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia  od upieczenia  pysznych,  świątecznych pierniczków. Praca z przygotowaniem ciasteczek szła gładko i sprawnie. Najpierw dzieci zapoznały się z tradycją pieczenia pierników i składnikami potrzebnymi do sporządzenia ciasta. Następnie dokładnie umyły raczki, założyły fartuszki i pełne zapału i ciekawości zabrały się do pracy. Wykonanie ciasta ku zdziwieniu dzieci okazało się bardzo proste, albowiem większość pracy zrobił za nas mikser. Kolejnym etapem było wygniatanie i wałkowanie ciasta, przy którym dzieci musiały się już trochę napracować, ale były bardzo z tego powodu zadowolone. Najbardziej podobało się dzieciom wykrawanie świątecznych kształtów z ciasta – choinek, gwiazdek, aniołków, serduszek  przy pomocy foremek i układanie pierniczków na blaszkach.  Po ostygnięciu  udekorowaliśmy  pierniczki  lukrem i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały  aromat pieczonych  pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Zabawa była znakomita, a pierniczki wyszły przepiękne i smaczne. W  ramach  przygotowań  do  Świąt  Bożego Narodzenia   Jeżyki  postanowiły także wysłać  kartki  z  życzeniami  do swoich domów. Same wybierały wzory pocztówek i  życzeń  oraz  je kolorowały. Dzięki  kartkom mogły utrwalić adres swojego miejsca zamieszkania oraz poznać drogę listu od adresata do nadawcy. Ostatnim etapem naszej pracy było wyjście na pocztę  i  wysłanie  życzeń. Sprawienie niespodzianki  Rodzicom własnoręcznie wykonaną  kartką  świąteczna  było sporą  frajdą  dla wszystkich dzieci.