W dniu 20 listopada dzieci 5 i 6 letnie wyjechały na teatrzyk do Kwidzyna pt. „Szalone bajeczki z dziadunia teczki”. Były to dzieci z grupy „Żabki”, „Zajączki” „Misie” , „Jeżyki” i „Skrzaty”. „Wiersze są skarbnicą żywej mądrości” -taka oto myśl przewodziła całemu spektaklowi. Kto z nas nie zna takich utworów jak: „Okulary”, „Kłamczucha”, „Katar” czy „Rzepka”. To tylko niektóre z wierszy, które w ciekawy sposób zostały przedstawione dzieciom. Światła, muzyka, rekwizyty, dekoracje wszystko to skutecznie skupiło uwagę dzieci. Oplecione bajkową scenerią wiersze sprawiały, że dzieci same odpowiadały na stawiane pytania. Zabawne dialogi wypowiadane przez aktorów powodowały, że na sali słychać było śmiech małych słuchaczy. Dzieci mogły w przystępny dla nich sposób zapoznać się z klasyką polskich wierszy. Największym przeżyciem dla dzieci było zaproszenie na scenę i wspólna inscenizacja wiersza „Rzepka”. Na koniec wszystkie dzieci razem z aktorami zaśpiewały piosenkę „Fantazja”, a ich radości nie było końca.