Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu w Gniewie na stałe wpisany jest w kalendarz imprez  przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Dni te, wzbudzają ogromne emocje, gdyż Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniach 16-19 stycznia  2018r. odbyły się uroczyste spotkania. Wnuczęta witała ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki, tańce  oraz inscenizację Jasełek. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „ Sto lat”, które bardzo wzruszało gości.  Na koniec wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystych spotkań były słodkie poczęstunki. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.