„W ten miły wieczór, w blasku świec
opłatkiem się podzielimy.
Przy jednym stole razem dziś,
kolędę zanucimy.
Rozświetla mrok choinki blask.,
melodie kolęd brzmią w uszach.
Tajemna moc, wigilii czar
od razu wszystkich wzrusza…”

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy i  najbardziej rodzinny dzień w roku. Na wigilijnym stole, przykrytym białym obrusem z siankiem pod spodem, zwyczajowo ustawiamy jedno nakrycie więcej. Jest ono przeznaczone dla niezapowiedzianego gościa. Połamiemy się opłatkiem, a po kolacji wspólnie pośpiewamy kolędy… Tradycje Świąt Bożego Narodzenia  znane są też naszym przedszkolakom. W czwartek, 20 grudnia, nasze dzieciaczki w uroczystym nastroju podzieliły się opłatkiem, życząc sobie wszystkiego, co najlepsze. Tego dnia dzieci z wszystkich grup naszego przedszkola spotkały się w sali gimnastycznej, by wspólnie zaśpiewać kolędy oraz obejrzeć program artystyczny o tematyce świątecznej przygotowany przez kolegów i koleżanki. Następnie udały się do swoich sal i tam zasiadły przy pięknie nakrytych stołach, wraz ze swoimi wychowawcami, opiekunami i zaproszonymi gośćmi. Ten wyjątkowy nastrój zabrały do swoich domów, razem z życzeniami zdrowia, szczęścia i pomyślności zadedykowanymi wszystkim kochanym rodzicom. Nie zabrakło oczywiście niespodzianki od ukochanego świętego  – Mikołaja! Były wspólne zdjęcia, zabawy i oczywiście łezka wzruszenia… Wesołych Świąt!