Z początkiem października w naszym przedszkolu zawitały przepyszne owoce i warzywa. Każdy przedszkolak już wie, że w nich ,,mieszkają” witaminy, i że pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Wiek przedszkolny to czas, w którym kształtują się preferencje smakowe oraz upodobania żywieniowe, które mogą w przyszłości odbić się negatywnie lub pozytywnie na zdrowiu naszych dzieci. Dlatego podczas zajęć dydaktycznych, podczas których rozmawialiśmy o owocach i warzywach każda z grup przygotowywała różne smakołyki. Każdy przedszkolak miał okazję skosztować przekąski, które przygotowywał pod okiem pań. Jedni robili pyszny sok czy koktajl, drudzy owocowe szaszłyki, a jeszcze inni  kolorowe kanapki i sałatki. Wszystkie dzieci ze smakiem zajadały się przygotowanymi własnoręcznie przysmakami.