W dzisiejszych czasach pisanie do kogoś listów czy wysyłanie pocztówek z pozdrowieniami odchodzi w niepamięć. Każdy woli napisać SMS-a czy maila, bo tak jest łatwiej, wygodniej oraz szybciej. Od najmłodszych lat chcemy przekazać tę ciekawą formę komunikowania się jaką jest właśnie wysyłanie pocztówek. Dlatego w tym roku szkolnym dzieci z grup: Pszczółki, Biedronki i Misie przystąpiły do ogólnopolskiego programu „Pocztówkowe przedszkole”. Jego celem jest propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji i polega na wymianie pocztówek między przedszkolami na terenie całej Polski. Dzięki temu promujemy własny region i przedszkole oraz dzieci zaznajamiają się z mapą Polski. Każda kolejna widokówka z pozdrowieniami przyniesiona przez listonosza przyjmowana jest z wielką radością. Dziękujemy za wszystkie otrzymane pocztówki i z niecierpliwością czekamy na następne.