Wiosna to piękna pora roku, przyroda budzi się do życia. Wokół robi się zielono, pojawiają się pierwsze kwiaty.

W naszej Sali również zrobiło się zielono, pojawiły się bociany, jaskółka, wiewiórka, borsuk oraz barwne owady i kwiaty, Pani Wiosna z promykami słońca, deszcz i wiatr. Skrzaty postanowiły podzielić się oznakami wiosny z zaprzyjaźnionymi z naszą grupą członkiniami KGW w Nicponi. Dnia 28 marca dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki o wiośnie i tańczyły. Na twarzach widzów pojawił się promienny uśmiech a dzieci obdarowane zostały gromkimi brawami i słodkościami. Następnie goście zostali zaproszeni na wiosenną herbatkę. Wszystkim zrobiło się radośnie, a wiosna zagościła „na dobre”