AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju fizycznego i umysłowego dzieci. To, co jedzą, wpływa bezpośrednio na ich samopoczucie i ważne czynności organizmu. Nawyki żywieniowe nabyte w dzieciństwie często kształtują późniejsze wybory. Dlatego nasze przedszkole z ogromnym zaangażowaniem przystąpiło do realizacji programu „Akademia zdrowego przedszkolaka” promującego prawidłowe odżywanie i zdrowy styl życia.
Akademia Zdrowego Przedszkolaka powstała jesienią 2010 roku.  

 

Celem nadrzędnym

działalności Akademii jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród polskich rodzin. Jest to zespół ludzi, którym leży na sercu zdrowy rozwój dzieci. Program jest działaniem długofalowym, postrzegającym rozwój dziecka w sposób holistyczny. Nasze przedszkole dołączyło do programu w roku szkolnym 2014/2015.

Skip to content