Zajęcia praktyczne to niezbędny aspekt w procesie wychowawczo-dydaktycznym dziecka ale też świetna, wspólna zabawa. Przedszkolaki ze starszych grup podjęły wielkie wyzwanie – samodzielnie przygotowały dla siebie kolorowe, zdrowe kanapki. Dzieci przyniosły do przedszkola potrzebne produkty i po starannym umyciu rączek zabrały się do pracy. Na stołach zagościły zdrowe, świeże warzywa: rzodkiewka, sałata, ogórek, pomidorki a także szczypiorek . Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie z wielkim zaangażowaniem tworzyły na kromkach ciekawe, kolorowe kompozycje. Powstały rybki, uśmiechnięte buźki, laleczki i auta. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Przygotowane kanapki wyglądały smakowicie, nic więc dziwnego że szybko zniknęły z talerzyków. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.