Nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „GÓRA GROSZA” organizowanej we wszystkich szkołach i przedszkolach w całej Polsce. W tym roku była to XVII edycja tej akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Akcja rozpoczęła się 28 listopada i trwała do 9 grudnia. Celem tej akcji jest zebranie środków na rzecz dzieci wychowujących się w Domach Dziecka oraz uświadomienie przedszkolakom, że nawet najdrobniejsze, wspólnie zebrane monety mogą tworzyć ogromny fundusz. Każdy przynosił tyle, ile mógł – w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”. W akcji uczestniczyliśmy nie tylko my przedszkolacy ale tez nasi rodzice. W tym roku zebraliśmy 269,81 zł.
Bardzo dziękujemy wszystkim którzy włączyli się do akcji za okazane serduszko!