„Święty Andrzeju daj nam znać co się będzie z nami dziać!”

Tymi słowami dzieci z przedszkola rozpoczęły zabawę andrzejkową. Każda z grup w sposób wyjątkowy przygotowała się do tego magicznego dnia. Tajemnicze dekoracje sal, panie przebrane za wróżki sprawiły, że przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów i wróżb. Poprzez zabawę miały również okazję przybliżyć się do tradycji i obrzędów ludowych. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, zabawa w butelkę, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii, „magiczne liczby”, „wędrówka butów” itp. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego lania wosku. Zachwycone dzieci wspólnie z wychowawczyniami przelewały wosk przez symboliczny klucz, który według tradycji zamyka i otwiera wszelkie tajemnice i sekrety. Każdy miał szansę odkryć, co przyniesie mu los, przyglądając się cieniom woskowych tworów. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.