„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary”

30 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Jest to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Pięknie udekorowane sale, Panie przebrane za wróżki, to wszystko wprowadziło dzieci w magiczny nastrój. Nie zabrakło  przekłuwania serduszek z imionami, lania wosku, losowania swoich przyszłych zawodów, a także ustawiania „bucików”. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki częstowały się słodkim poczęstunkiem.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Jednego możemy być pewni, że dały one naszym przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.