Z okazji tygodnia bibliotek, w dniu 8 i 10 maja, dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone do Biblioteki Miejskiej w Gniewie na zajęcia bajkoterapii, które przepięknie przygotowała i poprowadziła Pani Kamila. Bajka-pomagajka wspiera, mówi o wartościach, daje duże poczucie bezpieczeństwa i często uwalnia od poczucia winy, ponieważ pozwala dzieciom zrozumieć, że „bać się, smucić, wstydzić to jest normalne”. Bajki terapeutyczne zawierają ponadto wiele wskazówek, co można zrobić, by poradzić sobie z jakimś problemem.Bajki terapeutyczne przedstawiają pewne wzorce postępowania. Sprawiają, że dzieci zaczynają rozumieć świat, w którym żyją, przestają czuć się samotnie. Historia chłopca Tadeusza , który nie potrafił rozstać się ze swoim telefonem oraz jego przyjaciela Karola, bardzo poruszyła przedszkolaczków. Dzieci jednogłośnie ustaliły, że trzeba więcej czasu poświęcać przyjaciołom i wspólnej z nimi zabawie by nie stracić tego, co w życiu najważniejsze – swojego przyjaciela.  Zajęcia bajkoterapii stały się dla naszych milusińskim wyjątkowym przeżyciem.