17. 10.2016 Przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru Qfer z przedstawieniem pt. „Baśń Tysiąca i jednej nocy„. Scenariusz spektaklu oparty był na podstawie dwóch najbardziej znanych opowieści. Bohaterami przedstawienia są Alladyn- sympatyczny, biedny młodzieniec, któremu czarnoksiężnik nakazał odnalezienie i oddanie lampy, zamieszkiwanej przez ducha spełniającego życzenia, oraz Ali-Baba , który pewnego dnia odkrywa tajemnicę bandy rozbójników. Poznaje zaklęcie magicznego Sezamu i zdobywa skarb. Alladynowi i Ali- Babie pomaga spryt i pomyślny los. Przedszkolaki brały czynny udział w spektaklu , wchodząc w role zbójników. Wspaniałe lalki , bogata scenografia oraz profesjonalna gra aktorska zostały nagrodzone długimi brawami .