W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym, Przedszkolaków  odwiedzili przedstawiciele Komisariatu  Policji w Gniewie. 18 października  dzieci z wszystkich grup  zgromadziły się w sali gimnastycznej, aby powitać niecodziennych gości. Głównym celem spotkania było utrwalenie przez dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym,. W ramach zorganizowanego spotkania  dzieci  rozmawiały na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, a także utrwaliły numery alarmowe. Policjanci ostrzegli przed osobami nieznajomymi i zapoznali dzieci ze sposobami uniknięcia sytuacji groźnych i niebezpiecznych w kontaktach z nieznajomymi. Nasi goście ciekawie opowiadali o swojej pracy zawodowej. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadań, rad i wskazówek Policjantów.Od dzisiaj nasi milusińscy  nie będą obawiali się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

W podziękowaniu za spędzony wspólnie czas, dzieci podarowały policjantom piękne laurki  oraz obiecały, że zawsze będą pamiętać jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji.