Zbliża się czas ferii zimowych, dlatego 25 stycznia  nasi przedszkolacy uczestniczyli w ciekawych zajęciach prowadzonych przez st. sierż. Annę Kowalską- Nowak z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. Tematem spotkania było poznanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Pani policjant przypomniała dzieciom o zachowaniu rozwagi w trakcie zabaw na śniegu i lodzie. Przestrzegała przed zabawami w miejscach niedozwolonych, gdzie może dojść do wypadku. Przeprowadzona pogadanka pod hasłem ,,BEZPIECZNE FERIE” pozwoliła omówić zasady zachowania się w domu podczas nieobecności rodziców, jak również przestrzegła dzieci przed kontaktami z osobami nieznajomymi, czy w kontaktach z psem. Na zajęciach utrwalono podstawowe numery alarmowe, które przedszkolaki doskonale znają. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, słuchały rad i przestróg. Z zajęć wyszły z wiedzą jak bezpiecznie bawić się, aby zachować bezpieczeństwo własne i innych podczas zabaw zimowych.

W podziękowaniu za spędzony wspólnie czas, dzieci podarowały Pani Ani piękne laurki  oraz obiecały, że zawsze będą pamiętać jak zachować się w podczas wypoczynki na śniegu.