Pierwsze tygodnie października w grupie Biedronek obfitowały w wiele atrakcji. Dzieci odkrywały tajemnice jesiennych sadów i ogrodów. W naszej sali zaczęły gromadzić się przeróżne warzywa i owoce. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego ich jedzenie jest tak ważne dla naszego zdrowia, a także w jaki sposób robi się przetwory i które części warzyw są jadalne. Jednak największą frajdę sprawiło dzieciom samodzielne przygotowanie sałatki owocowej oraz surówki warzywnej. Przygotowane sałatki były zdrowe i kolorowe, dlatego bardzo szybko znikały z talerzyków, dostarczając naszym dzieciom witaminek i uśmiechu.
To były bardzo kolorowe i smakowite zajęcia. Na koniec Biedronki wykazały się swoją pomysłowością i inwencją twórczą podczas robienia ludzików z warzyw. Przedszkolaki mogły się przekonać, że warzywa i owoce to nie tylko pyszne i zdrowe danie ale również dużo świetnej zabawy.