W poniedziałek 5 marca do naszego przedszkola zawitał Teatr „Koperek i Kminek”. Teatrzyk pt.” Być jak doktor Dolittle” to wesoła inscenizacja gdzie zafascynowany przygodami Doktora Dolittle, Koperkiewicz, czyli „Koperek” zapragnął choć przez chwilę być jak „On” – człowiek, który dla zwierząt poświęcił swoje życie. Dzięki znajomości mowy zwierząt Dr Dolittle mógł opiekować się zwierzętami i rozumieć je lepiej niż ktokolwiek inny na świecie. Miał moc zmieniania ich losu, a nawet ratowania przed śmiercią. W przedstawieniu dzieci poznały  papugę Polinezję, która rozśmieszała naszych milusińskich do łez oraz byczka Fernando czy Małpkę Czika.  Przedszkolaki dzielnie uczestniczyły w spektaklu, wcielając  się role lekarzy i zwierzątek. Przedstawienie w humorystyczny sposób ukazywało główne przesłanie –  pomoc zwierzętom i opiekę nad nimi. Rozbawieni , w wesołych humorach przedszkolacy nagrodzili aktora gromkimi  brawami.