4 marca dzieci z grupy  Misie, Jeżyki, Zajączki i Żabki wybrały się na wycieczkę  do  kina w Kwidzynie. Dzieci miały okazję obejrzeć film animowany  pt. „Corgi psiak Królowej”. Była to wesoła opowieść o  Rexie, nieziemsko rozpuszczonym,  ślicznym  małym  corgi, ulubionym  piesku brytyjskiej królowej.  Rex mieszkał  w Pałacu Buckingham pławiąc się w iście królewskich luksusach i powszechnym uwielbieniu.  Jednak pewnego dnia na skutek szalonego zbiegu okoliczności Rex traci swoją pozycję w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska. Otoczony przez groma­dę twardych czworonogów, musi nauczyć się, co to znaczy być zwyczajnym psem. Próbując odnaleźć drogę do domu, Rex odkrywa, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknie wyczesanej sierści, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną łapę. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków były potwierdzeniem, iż bajka bardzo się podobała. Dzieci były zachwycone. Pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.  Dla dzieci w wieku przedszkolnym celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń. Wyjazdy edukacyjne dają możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. Po udanym seansie wszyscy w doskonałych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.