,,Książki są jak okręty- myśli żeglujące po oceanach czasu, troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia na pokolenie.”

/Francis Bakon/

W naszym Przedszkolu w związku z akcją ,,Cała Polska czyta dzieciom”, pojawili się pierwsi rodzice, którzy postanowili wesprzeć swym udziałem to przedsięwzięcie. Wszyscy pragniemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Mamy na to sposób-czytajmy naszym pociechom! Już od bardzo dawna rodzice i dziadkowie czytali swoim dzieciom bajki, dbajmy o to, aby tak było nadal. Czytanie ma wiele zalet: rozwija wyobraźnię, wychowuje, odpręża, wyrabia wrażliwość i zacieśnia więzi między dziećmi a rodzicami. Pamiętajmy o tych zaletach tak jak pamiętają o tym rodzice, którzy poświęcili swój czas, aby przeczytać bajkę w grupach do których chodzą ich pociechy.

W Dniu Postaci z Bajek w grupie Słoneczka bajeczki czytał Burmistrz Miasta i Gminy Gniew -pan Maciej Czarnecki- tata Kalinki. W grupie Misie bajkę czytała pani Klaudia mama Maksia, w Zajączkach -mama Nikoli pani Andżelika, w grupie Jeżyki umiliła czas czytaniem pani Natalia-mama Filipa, w grupie Skrzaty czytał tata Lenki i Marty pan Marek a w grupie Biedronki mama Oskara pani Justyna oraz mama Mateusza pani Magdalena. W Pszczółkach czytaniem bajeczek rozweselała dzieci pani Małgosia mama Karolinki oraz pani Arleta- mama Alicji a w Żabkach starsza siostra Michała-Weronika. W Motylkach czytała bajeczki pani Monika-mama Jasia.

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w akcji i serdecznie zapraszamy kolejnych chętnych rodziców, dziadków czy rodzeństwo naszych przedszkolaków do czytania bajek ponieważ to wielka radość dla dzieci i dla nas gościć Was w Przedszkolu.