W dniach 7 i 8 maja 2018 roku, dzieci z naszego przedszkola wybrały się w odwiedziny do Ochotniczej  Straży Pożarnej w Gniewie, aby poznać tajniki pracy strażaków.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą , zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną,  do gaszenia pożaru a także do różnych wypadków. Strażacy zaprezentowali dzieciom mundury strażackie, kombinezony do gaszenia pożaru , hełmy , węże strażackie, drabiny .
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.  Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Staży Pożarnej . Przez chwilę wszystkie dzieci  mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki . Nasze dzielne przedszkolaki pod opieką strażaków próbowali swoich sił w ugaszeniu ognia .
Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji. Za miłe przyjęcie dzieci podziękowały strażakom wręczając laurkę i kwiaty .
Spotkania zakończyły się bardzo radośnie- dzieci wracały do przedszkola prawdziwym wozem strażackim. Był to dzień ekscytujących przygód .  Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.