20 listopada dzieci z grupy „Motylki” i „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do Kwidzyna na przedstawienie teatralne pt. „Domek z piernika”. Była to historia inspirowana opowieścią o Jasiu i Małgosi. Świetna gra aktorów, piękna scenografia oraz efekty dźwiękowe sprawiły, że widownia żywo reagowała na akcję bajki prezentowanej na scenie. Sympatię małych widzów zyskała Baba Jaga, która latała na miotle. Jak okazało się na końcu przedstawienia była to  przebrana mama Jasia. Chciała ona przekonać dzieci by nie jadły dużo słodyczy oraz nie śmieciły w lesie. Cel został osiągnięty. Nie tylko Jaś przypomniał sobie o odpowiednim zachowaniu w lesie i o tym, że nie jest dobrze być łasuchem, ale również dzieci oglądające przedstawienie. Podczas przedstawienia zaprezentowano grę aktorską połączoną z teatrem kukiełkowym. Dzieci obejrzały spektakl z dużym zainteresowaniem i wróciły w znakomitych humorach do przedszkola.