Dzieci już od urodzenia są badaczami i odkrywcami. Uczą się przez działanie, zbierając swoje doświadczenia. Dlatego też sale w grupie 6- LATKÓW zamieniły się w małe laboratorium chemiczne. Za pośrednictwem zabawy dzieci miały okazję do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na nurtujące je pytania. Wszyscy uczestniczyli w tworzeniu ,,pienistego wulkanu”, w zabawach balonami, w mieszaniu kolorów czy tez w zabawach z wykorzystaniem magnesów. Ładunek pozytywnych emocji wspiera proces uczenia się. Najlepiej bowiem zapamiętujemy to, co nam się miło kojarzy. Po zaciekawionych minach naszych przedszkolaków widać, że doświadczenia i zabawy badawcze były niezwykle fascynujące i pełne niespodzianek. Wzbudziły w dzieciach zainteresowanie światem nauki i rozwijały wytrwałość, koncentrację uwagi i spostrzegawczość.