Dnia 8 i 9 maja wszystkie dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Straż Pożarną w naszym mieście.  Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli specjalne stroje strażaków oraz wóz strażacki z całym wyposażeniem. Wielką atrakcją dla wszystkich był udział w mini zawodach , gdzie dzieci mogły wykazać się sprawnością fizyczną oraz celnością. Na zakończenie wszystkie dzieci czekała przejażdżka wozem strażackim z użyciem sygnałów dźwiękowych. Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.  Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.