Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, co  roku  obchodzone w zimowej porze, w aurze  pełnej  radości i ciepła. W naszym przedszkolu również w radosnej, wyjątkowej i uroczystej atmosferze. Tego dnia tłumnie schodzili się Dziadkowie by obejrzeć program artystyczny przygotowany przez wnuczęta. Niektórzy przyjeżdżali z bardzo daleka, by spędzić czas z wnukami. Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli. Niejednej Babci i Dziadkowi łezka kręciła się w oku. Po części oficjalnej wyjątkowych gości zapraszano na herbatkę i słodki poczęstunek oraz obdarowywano  własnoręcznie przygotowanymi prezentami i laurkami. W tym roku jednak z powodu panującej epidemii koronawirusa   Babcie i Dziadkowie nie gościli w przedszkolu. Było zgoła  inaczej lecz  nasi wychowankowie  nie zapomnieli o  święcie swych ukochanych Dziadków, którzy zawsze mają dla nich  czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, a przede wszystkim bardzo Je kochają.

Dla wszystkich jest to nowa sytuacja  z uwagi na sanitarne rygory,  dziadkowie nie mogli na żywo podziwiać umiejętności swoich małych pociech. Jednak dzieci  wraz z wychowawczyniami uczyły się wierszy i piosenek oraz  z wielkim zaangażowaniem przygotowywały upominki i laurki na Ich święto. Jak co roku, z okazji   Dnia Babci i Dziadka  nasi wychowankowie przyszli odświętnie ubrani i wystąpili z wcześniej  przygotowanym programem artystycznym  w pięknie przystrojonych  salach. Występy naszych podopiecznych zostały uwiecznione  poprzez wykonanie nagrań , które zostały udostępnione  Dziadkom online.

Życzymy wszystkim Babciom i  Dziadkom dużo zdrowia, pogody  ducha, radości na każdy dzień roku . Do zobaczenia w przyszłym roku na uroczystości w Przedszkolu!