Jeż to ciekawy zwierz. Przekonały się o tym dzieci z grupy Jeżyki, które 7 listopada obchodziły w swojej grupie ,,Dzień Jeża”.
Święto tych małych ssaków stało się świetną okazją by w głowach kilkulatków zaszczepić ciekawość do poznawania otaczającego ich świata, by uczyć wrażliwości a także uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. Już od rana czekał na dzieci w szatni jeż, którego nazwały Kolczatek i który towarzyszył przedszkolakom przez cały dzień. Podczas wspólnych zajęć i zabaw dzieci obejrzały prezentację przybliżającą wygląd, tryb życia i zwyczaje jeży.
 Wysłuchały także odpowiadania ,,Jak Kolczatek szukał mieszkania na zimę”, tańczyły przy piosenkach o jeżu, a także wykonywały pracę plastyczną przedstawiającą jeża. Dzień był bardzo wesoły i pełen wrażeń.