„Mam skarpetki nie do pary. Powiesz pewnie: NIE DO WIARY! Lecz nie wszystkie życia dary, muszą siebie łączyć w pary”

21 marca to pierwszy Dzień Wiosny, który wszystkich wprawia w pozytywny nastrój, a oznaki wiosennej pory roku są tego kwintesencją.

Obok powitania Pani Wiosny obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa.

Przedszkolaki brały udział w akcji poprzez założenie skarpetek w różnych, wesołych kolorach – w paski, w kropki, a co ważne nie do pary (tak jak niepasujące chromosomy u osób dotkniętych Zespołem Downa).  Im bardziej oryginalnie, tym lepiej. Ten niecodzienny gest miał na celu zamanifestowanie odrębności, z której poczuciem na co dzień zmagają się osoby z Zespołem Downa. Kolorowe skarpetki na naszych stopach były wyrazem, tolerancji i solidarności. Wszyscy jesteśmy różni, a ta „różność” czyni nas zawsze wyjątkowymi.

Dzieci wykonały prace plastyczne – pamiętając o tym, by każda skarpetka była inna.

Po dniu pełnym wrażeń nasi przedszkolacy powrócili do domów radośni, a co najważniejsze z przekonaniem, że „przyjaciele nie liczą chromosomów – oni zakładają kolorowe skarpetki” 😊