,,Kto czyta książki żyje podwójnie”

23 kwietnia w naszym przedszkolu jak i na całym świecie obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to święto wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem.      W 1995 roku UNESCO  ogłosiła 23 kwietnia –Światowym Dniem Książki, a w Polsce to święto obchodzimy od 1997 r. Podczas piątkowych zajęć dzieci w poszczególnych grupach dowiedziały się jak powstaje książka, jaką drogę musi pokonać do momentu wydania , jaka jest jej budowa . Odbyły się też pogadanki odnośnie czytelnictwa, korzyści płynących z czytania ,zabawy, prezentacje , ale głównym celem było promowanie książek i czytelnictwa , które jest źródłem wartości i wiedzy. Dzieci dowiedziały się gdzie książkę można kupić , a gdzie wypożyczyć. Przedszkolaki wykonały również piękne prace o tematyce związanej z książką( były  to zakładki , projektowanie własnej książki i wiele innych pomysłów).

,,Nie trzeba wielkich mieć bibliotek , by przyjacielem książki zostać”